Naučte se šetřit za topení

10. 1. 2017, Izabela Nováková

Spořit na vlastní bydlení se dá i tak, že šetříte. Třeba za teplo. Inspirujte se šesti snadnými tipy, které vám pomohou snížit účet za topení a získat tak prostředky třeba na vysněný gauč.

 

Nechte teplo proudit
Aby se teplo šířilo do místnosti, musí kolem radiátorů proudit dostatek vzduchu. Před topení proto přes zimu neumisťujte žádný nábytek. Pokud jej už jinam dát nemůžete, alespoň jej předsuňte 10 až 15 cm od radiátorů.

Prádlo věšte na sušák
Sušení prádla a vlhkých ručníků na radiátorech, ale i dlouhé závěsy snižují výhřevnost topných těles a ženou náklady na bydlení zbytečně nahoru.

Nepodceňujte zimní slunce
Nechávejte přes den závěsy roztažené, aby sluneční paprsky místnost i v zimě prohřály. Na noc pro změnu rolety a závěsy zatahujte, aby vám co nejméně tepla unikalo ven.

Netopte do zdi
Zeď za topením zbytečně vstřebává teplo, vyplatí se proto investice do reflexní folie. Nalepte ji přímo za topné těleso a většina tepla se vám odrazí ode zdi zpátky do místnosti.

Utěsněte dveře a okna
Dobře utěsněná okna a dveře jsou základním předpokladem úsporného vytápění bytu. Zkontrolujte dobře i parapety.

Větrejte chytře
Vypněte topení a nechte byt alespoň jednou denně na deset minut pořádně profouknout. Nejméně úsporné je dlouhé větrání pootevřeným oknem ochlazující zdi.

Přemýšlejte o bydlení vždy v souvislostech. Hledejte, kde a jak ušetřit, abyste si mohli postupně plnit všechny své sny o bydlení. Klidně i o tom vlastním.

Foto: Enaa.com

Napište nám

Zanechte nám své kontaktní údaje a my se vám v nejbližší době nezávazně ozveme.

Všechny položky jsou povinné.

Napište nám

Zanechte nám své kontaktní údaje a my se vám v nejbližší době nezávazně ozveme.

Všechny položky jsou povinné.

Informace zde obsažené nejsou nabídkou (návrhem na uzavření smlouvy) ani veřejným příslibem ČMSS. K získání a využití uvedených produktů a služeb je třeba uzavřít s ČMSS smlouvu a splnit podmínky uvedené ve smlouvě.
ČMSS není povinna smlouvu uzavřít. 2018 © Českomoravská stavební spořitelna, a.s.