< zpět

Jak se pořizuje dům

Před nedávnem jsme se vydali na návštěvu k Markétě a Tomášovi, kteří si právě pořídili domek a začínají ho vlastními silami rekonstruovat. Takový krok vyžaduje nejen odvahu, ale také vůli korigovat za pochodu své původní představy. Zajímalo nás, jak to měli Markéta s Tomášem.

 

ilustrace.jpg (šířka 670px)

 

Lokalita

Markéta: Představovala jsem si domeček na úplné samotě. Uprostřed lesa s potůčkem nebo alespoň u lesa s výhledem na kopce. Prostě jako v pohádce. Jenže jak mě správně upozornil Tomáš, na takovém místě nejspíš nebude internet, a naopak tam bude zima, vlhko a v létě komáři.

Tomáš: Já měl představu o domečku na kraji města nebo vesnice. Ne úplně bokem, aby to děti neměly daleko na hřiště a později do školy, ale zase jsem tam chtěl mít klid a soukromí.

Pozemek

Markéta: Rozhodně jsem chtěla zarostlou velkou zahradu a na ní velký strom, na který půjde dát houpačka. V tomhle ohledu jsem naprosto spokojená.

Tomáš: Velkou zahradu jsem si přál taky, dokonce ještě rozlehlejší než Markéta. Takže bych snesl i větší, než jakou jsme si nakonec pořídili. Ideálně takovou, aby se tam v pohodě vešel třeba i pořádný bazén.

Co nakonec rozhodlo

Markéta: Lidé v okolí (dobří sousedi), lokalita a vybavenost.

Tomáš: Lokalita, cena, stav nemovitosti.

Co byste si pořídili, kdybyste nebyli ničím omezení

Markéta: Kdybychom nebyli omezení financemi a místem, chtěla bych doma relax centrum. Velký bazén, vířivku a lehátka na odpočinek a to celé pod prosklenou střechou s výhledem ven na kopce a večer na hvězdy. Taky miluju květiny, takže bych chtěla velkou zarostlou zahradu s tajným vchodem do Narnie nebo alespoň do skleníku s květinami, které bych každé ráno sbírala do váz uvnitř domu.

Tomáš: Udělal bych si tu kinosál alespoň pro osm lidí s vlastním popcornovačem. Taky velkou garáž, ve které by byla čtyři auta – terénní pickup, sporťák, klasický osobák a veterán. V podzemí bych chtěl „malou“ střelnici (asi tak sto metrů čtverečních;)) a v zahradním domku saunu.

Recept, jak věechno zvládnout

Oba: Měli jsme výhodu, že jsme se na většině věcí bez problémů shodli, protože máme podobný vkus. Užitečné ale určitě bylo, že jsme se hned na začátku domluvili, že nekoupíme žádný dům, který by se nelíbil nám oběma. A tak to nakonec i dopadlo.

Sledujte videa
S Markétou a Tomášem
na najdetesevevlastnim.cz