Chci půjčit

Cesta z centra Prahy na vesnici

„Jak se rodina rozrůstala, ukázalo se, že potřebujeme větší bydlení.“”

Silvie M., Dolní Břežany

600 000 Kč

2 měsíce

Z  centra Prahy do útulného domu na vesnici. I tak vypadají příběhy klientů ČMSS. Silvie už delší dobu přemýšlela o větším bydlení, které by dopřálo rodině více životního prostoru: „Vhledem k tomu, že jsem v centru Prahy vyrostla, nebylo pro mne rozhodnutí odstěhovat se jednoduché. V centru Prahy jsme však bydleli v malém bytě. Jak se rodina rozrůstala, ukázalo se, že potřebujeme větší bydlení. Měli jsme jasnou představu – chceme cihlový dům a rozhodně nechceme nikam na sídliště,“ vzpomíná.

Jenže kde hledat? Zůstat na okraji Prahy, nebo se přesunout někam dál? „Líbilo se nám v Břežanech, kam jsme jezdívali ke známým a znali okolí. Když se tam objevil byt na prodej, moc jsme neváhali a byt v domě si pořídili,“ vypráví Silvie, jak vzniklo rozhodnutí odstěhovat se z velkoměsta do přírody.

Dům byl postaven před sedmnácti lety, ale byt i tak potřeboval kompletní modernizaci. „Ale protože jsme byli klienty ČMSS, vzali jsme si od nich rovnou úvěr a pustili se do oprav. Dost jsme bourali, dělali nové rozvody vody v kuchyni, rekonstruovali koupelnu, toaletu a kuchyň.. Pokládali jsme novou podlahu i obkladačky, dělali nové dveře a malovali. Nejzajímavější bylo využití podkroví bytu, kam jsme instalovali vestavěné skříně.“

Rodina je v novém bytě spokojená. Oproti malému prostoru v Praze mají v Dolních Břežanech nejenom čtyřpokojové bydlení o rozloze 100 m2, ale celá rodina může kdykoliv trávit čas venku a užívat si naplno okolní přírodu.

přečíst celé >zobrazit méně >

Odvahu dodalporadce
Veronika Langová

kontakt na poradce

Spočítejte si vlastní půjčku

Výše úvěru

Pro změnu hodnoty pohybujte posuvníkem

Tarifní varianta
Podkategorie tarifu. Tarif stavebního spoření může mít několik variant.
Číslo na konci názvu tarifní varianty označuje celkovou dobu splatnosti úvěru (překlenovacího úvěru a úvěru ze stavebního spoření).
Měsíční splátka ve fázi překlenovacího úvěru
Úroková sazba Doba splatnosti

Údaje v tabulce jsou pouze orientační. Nárok na úvěr ze SS vzniká po dosažení hodnotícího čísla a splnění dalších ustanovení dle platných VOP.

Napište nám

Zanechte nám své kontaktní údaje a my se vám v nejbližší době nezávazně ozveme.

Všechny položky jsou povinné.

Informace zde obsažené nejsou nabídkou (návrhem na uzavření smlouvy) ani veřejným příslibem ČMSS. K získání a využití uvedených produktů a služeb je třeba uzavřít s ČMSS smlouvu a splnit podmínky uvedené ve smlouvě.
ČMSS není povinna smlouvu uzavřít. 2018 © Českomoravská stavební spořitelna, a.s.