Chci půjčit

Koupě rozestavěného domu

„Spolu se stavbou jsme mohli koupit také rozlehlý pozemek, a i to rozhodlo.“

Jan M., Holovousy

  2 800 000 Kč

  2 roky a stále pokračuje

Čtyřiatřicetiletý Jan původně uvažoval o stavbě domu, který by naplnil jeho očekávání do posledních detailů. Když však narazil na dům v Holovousech, jehož majitel se v průběhu stavby dostal do finančních potíží a nemovitost nabídnul k prodeji, neváhal a novostavbu koupil. „Dobré na stavbě bylo to, že v ní šlo hned bydlet, a tak jsme do koupě šli s tím, že si dům postupně upravíme podle našich představ.“

Nemovitost představovala obyvatelnou hrubou stavbu. „Zbývalo jen upravit okolní terén, postavit plot, zateplit dům, postavit hospodářskou budovu a předělat topení z elektrokotle na kotel na alternativní paliva,“ vypočítává Jan.

Dům ještě získal terasu s dlažbou a izolací, chodníky dostaly obrubníky a v zahradě se zasadila zeleň.

Ale to nejdůležitější přišlo nakonec: „Na pozemku jsme postavili kotce,“ usmívá se Jan a hned vysvětluje: „Provozujeme totiž psí hotel, převýchovu psů a psí útulek! Spolu se stavbou jsme mohli koupit také rozlehlý pozemek, a i to rozhodlo.“

Odvaha půjčit si finance na dům od ČMSS se Janovi vyplatila. Dům má obytnou plochu krásných 250 m2 a zahrnuje šest pokojů a dva kuchyňské kouty.

přečíst celé >zobrazit méně >

Odvahu dodalporadce
Jaroslava Gottvaldová

kontakt na poradce

„Vyřizování úvěru bylo trochu problematičtější vzhledem k chybějícímu základnímu kapitálu a podnikání pana M. Nakonec jsme cestu k vlastnímu bydlení společně našli a manželé již 2 roky bydlí ve vlastním domě a plní si sen.“

Spočítejte si vlastní půjčku

Výše úvěru

Pro změnu hodnoty pohybujte posuvníkem

Tarifní varianta
Podkategorie tarifu. Tarif stavebního spoření může mít několik variant.
Číslo na konci názvu tarifní varianty označuje celkovou dobu splatnosti úvěru (překlenovacího úvěru a úvěru ze stavebního spoření).
Měsíční splátka ve fázi překlenovacího úvěru
Úroková sazba Doba splatnosti

Údaje v tabulce jsou pouze orientační. Nárok na úvěr ze SS vzniká po dosažení hodnotícího čísla a splnění dalších ustanovení dle platných VOP.

Napište nám

Zanechte nám své kontaktní údaje a my se vám v nejbližší době nezávazně ozveme.

Všechny položky jsou povinné.

Informace zde obsažené nejsou nabídkou (návrhem na uzavření smlouvy) ani veřejným příslibem ČMSS. K získání a využití uvedených produktů a služeb je třeba uzavřít s ČMSS smlouvu a splnit podmínky uvedené ve smlouvě.
ČMSS není povinna smlouvu uzavřít. 2017 © Českomoravská stavební spořitelna, a.s.